Type 4-stroom, contactweerstand, ontkoppelen onder belasting en wat u op de inkooporder moet schrijven
Een PoE++-camera die om 03.00 uur opnieuw opstart, is zelden een ‘slechte Cat6A-kabel’. IEEE 802.3bt Type 4 levert 90 W op de PSE en 71,3 W op de PD; de ontbrekende watts zijn I²R in het kanaal. De stekker bevindt zich op een paar millimeter van dat kanaal, maar het is de enige millimeter die een veldploeg verkeerd kan monteren, onder spanning kan zetten en kan vervangen door een onderdeel dat nooit is gespecificeerd voor 960 mA per paar. De bestaande opmerkingen over cameraselectie op deze site hebben betrekking op pasvorm en weer. Dit stuk behandelt stroom, hitte, onbalans en boogvorming – de vier dingen die een gold-plating-nummer je niet vertelt.
Snel antwoord
- Als de PD alleen bruin wordt bij lange, gebundelde runsBehandel het eerst als kanaalweerstand en bundeltemperatuur. TIA TSB-184-A houdt de stijging in het midden van de bundel tegen tot ongeveer 15 °C; Type 4 op 24 AWG UTP wordt gewoonlijk gemodelleerd rond een bundel van 31 kabels voordat die limiet wordt overschreden. De stekker is niet de warmtebron.
- Als één camera uitvalt en de buurman op dezelfde schakelaar nietKijk naar de onbalans van de DC-weerstand bij die beëindiging. TIA/IEEE staat 3% (of 0,20 Ω) toe binnen een paar en 7% (of 0,20 Ω) per paar. Een mes dat op isolatie zit, is voldoende om die cijfers te laten struikelen.
- Als poorten niet werken nadat iemand "gewoon de stekker uit het stopcontact heeft gehaald om te testen"Dat is ontkoppelen onder belasting. IEC 60512-99-002 is het uithoudingsschema ervoor. De gouddikte verplaatst de boog niet; contactgeometrie wel (veegzone versus zitzone).
- Als de offerteaanvraag alleen “PoE++-compatibel” zegtWijs het af. Schrijftype (3 of 4), stroom per paar, DCRU-limieten, bewijs van ontkoppelen onder belasting, geleiderconstructie (massief/gestrand/3-polig) en een AWG-snoerregel. ‘Compatibel’ is geen clausule.
1. Wat 802.3bt feitelijk via acht contacten doorgeeft
IEEE 802.3bt-2018 (Type 3 en Type 4, op de markt gebracht als PoE++ of 4PPoE) is de eerste Ethernet-stroomclausule die vanzelfsprekend alle vier de paren gebruikt. De cijfers die er bij de connector toe doen, zijn actueel en klasse, niet de '90 W' die op de frontplaat van een schakelaar is gedrukt.
| Type 1 (af) | Type 2 (bij) | Type 3 (bt) | Type 4 (bt) | |
|---|---|---|---|---|
| PSE-max | 15,4 W | 30 W | 60 W | 90 W |
| PD beschikbaar | 12,95 W | 25,5 W | 51 W | 71,3 W |
| PSE-spanning | 44–57 V | 50–57 V | 50–57 V | 52–57 V |
| Maximale stroom | 350 mA | 600 mA/paar | 600 mA/paar | 960 mA/paar |
| Paren gebruikt | 2 | 2 | 4 | 4 (verplicht) |
| Klassen | 1–3 | 1–4 | 1–6 | 1–8 |
De kloof van 18,7 W tussen een Type 4 PSE en zijn PD is kabel- (en connector-)dissipatie, niet 'bovengronds'. Op een kanaal van 100 m wordt die dissipatie langs het koper verspreid. Op een patchsnoer van 3 m (28 AWG) is het geconcentreerd. Op een stekker wordt het verder geconcentreerd – maar alleen als de contactweerstand hoog is. Een schone 8P8C-interface van een paar milliohm dissipeert milliwatt. Een mes dat op de isolatie terechtkomt, verspreidt voldoende om de behuizing bruin te maken en toch een 1G-autotest te doorstaan.
De stroom is common-mode op elk paar: de twee geleiders van een paar delen de paarstroom. Type 4 bij 960 mA per paar is dus ongeveer 480 mA per geleider als het paar gebalanceerd is. Dat is de reden waarom onbalans in de DC-weerstand een PoE-probleem is voordat het een verwarmingsprobleem is: de magnetische eigenschappen in de PSE en de PD zien het verschil, niet het gemiddelde.
Koop geen PoE++ RJ45-stekker omdat er op een datasheet “PoE++” staat. IEEE beoordeelt 8P8C-stekkers niet. De clausule beoordeelt de kanaal. Een stekker is alleen geschikt voor PoE++ in die zin dat de contacten, beplating, krimp en behuizing de stroom, de temperatuur en de unmate-under-load-cycli die u daadwerkelijk toepast, overleven.
2. Waar de hitte is, en waar niet
TIA TSB-184-A (Guidelines for Supporting Power Delivery Over Balanced Twisted-Pair Cabling) is het document dat de temperatuurstijging van geleiders als gevolg van PoE-stroom modelleert. De werkregel die het opstelde, later weerspiegeld in de derating-praktijk van TIA-568.1-D, is om de temperatuurstijging in het midden van een bundel rond de 15 °C te houden. De stijging is afhankelijk van de bundelgrootte, de stroomsterkte, het aantal bekrachtigde paren, de dikte en de constructie – niet van het merk van de stekker.
Secundaire modellering die volgt op TSB-184-A plaatst doorgaans een 24 AWG UTP Type 4-bundel in de buurt van 31 kabels, een 23 AWG UTP-bundel in de buurt van 40 en een 23 AWG afgeschermde bundel nog hoger, omdat het scherm een warmtepad is. Behandel deze tellingen als orde van grootte, niet als een vergunning. De eigen tabellen van het bulletin zijn de tabellen die in een offerte moeten worden geciteerd.
Twee gevolgen voor de connector:
- De plug is niet het thermische knelpunt van een horizontale run. Een kabel van 90 m (23 AWG) heeft ohm; een gekoppelde 8P8C-interface heeft milliohm. Als de jas warm is in de lade, kijk dan naar de bundelgrootte en de omgevingstemperatuur, niet naar de gouddikte.
- De stekker is een lokale hotspot als de krimp slecht is. De warmte zit dan in 8 mm fosforbrons en een behuizing van polycarbonaat met een classificatie van UL 94. Dat is een andere fout: verkleuring bij de lamelvensters, een camera die uitvalt nadat het deksel van de behuizing wordt ingeschakeld, een contact dat werkt als het koud is en opent als de PoE-klasse omhoog gaat.
Insertieverlies varieert ook met de temperatuur. Een verbinding die bij 20 °C passeert, kan na een zomermiddag in een gesloten bundel aan de verkeerde kant van 2 dB zitten. Warm opnieuw testen als de klacht “in maart werkte” is.
Waar we geen nummer op zullen zetten. ΔT bij de stekkerbehuizing bij 960 mA per paar is een eigen meting. We hebben er geen op deze pagina gepubliceerd. Als een leverancier “PoE++ 90 W nominaal” vermeldt zonder stroom, duur, bundel of thermokoppellocatie, hebben ze dit ook niet gemeten.
3. Contactweerstand vs. DC-weerstandsonbalans
Twee verschillende grootheden worden samengevoegd tot ‘de plug is resistief’. Scheid ze op de offerteaanvraag.
| Hoeveelheid | Typische limiet genoemd | Wat een stekkerdefect ermee doet |
|---|---|---|
| DC-lusweerstand, permanente verbinding | ≤21 Ω (TIA); kanaal vaak genoemd ≤25 Ω (IEEE) | Bijna niets, tenzij een geleider is ingekerfd of een mes op de isolatie zit. Lusweerstand is een getal voor de kabellengte. |
| Onbalans van DC-weerstand binnen een paar | 3% van lus, of 0,20 Ω, afhankelijk van welke waarde het grootst is | Eén korte plooi, één lange ontdraaiing, één draad gemist. Dit is de echte PoE-vingerafdruk van de stekker. |
| DC-weerstand onbalans van paar tot paar | 7% van de parallelle weerstand van de twee paren, of 0,20 Ω | Omkering van de laststang, gemengd massief/gevlochten in één plug, één paar zonder bodem. |
| Gekoppelde contactweerstand (component) | Vaak gespecificeerd ≤20 mΩ initieel (IEC 60512-2-1 / EIA-364 millivolt-methode) | Plating, normale kracht, vervuiling. Vraag om de verandering na het leven, niet om de eerste schermafbeelding. |
IEEE 802.3bt vereist ook dat de PSE een DC-onbalansstroom tolereert van 3% van de stroom van de gevoede paarset (clausule 145.2.10.12). Dat is een uitrustingsvereiste. Het is geen vrijbrief voor slordige opzeggingen. Transformatoren verzadigen; gegevens vervormen; Type 3/4 vierpaarvermogen kan eenvoudigweg stoppen.
Fluke testers uit de DSX-klasse meten zowel binnen-paar als paar-tot-paar DCRU. Een groene NEXT-pass met een rode DCRU is een PoE-fail die wacht op de eerste klasse 8 PD. Zet DCRU in de overdracht, niet alleen de Cat6A autotest.
Bij binnenkomende inspectie van stekkers is de milliohm-contactweerstand op afgesloten monsters het bruikbare getal. Een werkbare interne regel die op onze eigen partijen wordt gebruikt: ≤10 mΩ aanvankelijk op een beëindigd monster en ≤2 mΩ verandering na 50 invoegcycli. Stem de cijfers af; behoud de structuur (aantal monsters, methode, verandering van aanvankelijk).
4. Ontparing onder belasting – het falen dat de gouddikte niet kan voorkomen
Een PSE valt niet uit omdat u de stekker uit het stopcontact hebt getrokken. De PD-classificatie is nog steeds geldig; er vloeit nog steeds stroom. De scheiding tekent vervolgens een boog wanneer het laatste metaal-op-metaalpunt wordt geopend. Bij deze spanningen vormt de boog geen schokgevaar. Het is een gevaar voor plating. Erosie en corrosie beginnen bij de vonk en kruipen in de zittende contactzone als de geometrie ze niet uit elkaar houdt.
IEC 60512-99-001 is geschreven rond 55 V DC en 600 mA per contact (type 2-stroom). IEC 60512-99-002 is het Type 3/4-schema: ontkoppelen onder elektrische belasting, 100 bewerkingen, waarbij de latere herziening van 99-002 uit 2025 in de vakpers wordt aangehaald bij 55 V DC en 2.000 mA per geleider en een maximale weerstandsverandering van 20 mΩ na de reeks. Citeer de editie op de PO. Accepteer een Type 2-certificaat niet als Type 4-bewijs.
Het ontwerp, en niet de plaatdikte, bepaalt waar de put zit:
- Een contact met een duidelijke wipe/make-first-break-last-zone, op millimeters afstand gehouden van de volledig zittende patch, zorgt ervoor dat de boog in een opofferingsgebied leeft.
- Een vlak, kort contact plaatst de put op hetzelfde goud waar de jack de komende vijf jaar op zal blijven zitten.
Herhaaldelijk live loskoppelen kan lassen. Als u een ontpitte plug opnieuw aansluit, wordt er vuil in de krik gedumpt. De gewoonte in het veld die dit veroorzaakt is: “Ik verwissel gewoon deze camera terwijl de schakelaar omhoog staat.” Schrijf de regel op het paneel: schakel de poort uit of schakel het apparaat uit voordat u een Type 3/4-stekker eruit trekt.
5. Bladgeometrie, nikkel en goud: wat feitelijk 480 mA draagt
Drie mechanische feiten worden verkocht als elektrische feiten.
3-polig versus 2-polig. Er is een drietandig (driepunts) mes gemaakt om gestrande geleiders op te vangen; een 2-punts (tweepunts) mes is gemaakt om over een vaste stof heen te staan. Het gebruik van een 2-polige op 26 AWG gestrande patch is een klassieke DCRU-fabriek. Als u een 3-pins op een grote massieve 23 AWG Cat6A gebruikt, kan deze voorbij het koper dringen en een zwakke veer achterlaten. Pas het mes aan de constructie van de geleider aan en controleer het vervolgens met een uitsparing. De op de tas afgedrukte categorie is geen bladspecificatie.
Nikkel onderplaat. Goud is poreus bij de diktes die worden gebruikt op 8P8C-contacten. Nikkel is de diffusiebarrière en de hardheidslaag. Een “50 µ” goud”-contact met een dunne of ontbrekende nikkelbarrière faalt bij gemengd gas en zoutnevel lang voordat een 15 µ”-contact met een goede barrière mislukt. Gebruik voor het platingargument zelf die van de site verguldingsgeleider (3 µ", 15 µ", 50 µ") – dit artikel zal het niet herhalen. Voor PoE gaat het om de contactweerstand na omgevingsfactoren, niet om het gouden nummer op de doos.
Normale kracht en zitdiepte. Type 4 heeft geen speciale “high-current” 8P8C-body nodig. Het blad moet op koper zitten, de behuizing moet het contact van de jack in de ontworpen patch houden en de grendel om die geometrie tijdens thermische cycli te behouden. Een plug die 0,5 mm hoog zit, heeft al zijn normale kracht verloren. PoE voltooit vervolgens de taak.
6. 26 AWG- en 28 AWG-snoeren zijn een ander probleem
Horizontale kabel is 22–24 AWG. Patchsnoeren zijn dat niet. TIA staat 22-28 AWG toe in snoeren, met extra regels voor 28 AWG: kanaallengte van het 28 AWG-gedeelte met een maximum van 15 m, vermindering van invoegverlies volgens bijlage G, en TSB-184-A-1 voor bundeltemperatuur van 26/28 AWG-snoeren.
Een dun 28 AWG-snoer op een Type 4-poort is een warmte- en spanningsvalconcentrator die zich op de enige plaats bevindt met de minste luchtstroom: het patchveld. Er is ook een plugvenster nodig dat geschikt is voor 28 AWG-isolatie, wat een “Cat6A 23 AWG”-doorvoer niet zal bieden. Twee mislukkingen stapelen zich vervolgens op: hoge snoerweerstand en een krimp die nooit in de geleider beet.
Praktische splitsing gebruikt voor taken die de overdracht overleven:
- Type 4 horizontaal: 23 AWG (Cat6A), bundel gepland voor TSB-184-A.
- Type 4-patch: 24 AWG, kort, niet gebundeld in een weefgetouw met 48 koorden als je dit kunt vermijden.
- 28 AWG: alleen data, of Type 1/2, geventileerd en kort. Geen Type 4 camerakoffer.
De meterkeuze voor de stekker zelf wordt besproken hoe u een RJ45-stekker kiest op basis van draaddikte. De PoE-specifieke toevoeging is: dezelfde stekkerfamilie is niet geldig voor 23 AWG effen horizontaal en 28 AWG gestrande patch.
7. Inspecteerbare taal aanschaffen
| Clausule | Schrijf dit | Bewijs |
|---|---|---|
| Vermogensklasse | IEEE 802.3bt Type 3 en/of Type 4; 600 of 960 mA per paar aangegeven | Geen logo. Een teststroom, duur en thermokoppellocatie, of een expliciet "niet typegetest; kanaal is het beoordeelde object." |
| Ontkoppelen onder belasting | IEC 60512-99-002 (editie gedateerd), 100 cycli, weerstandsveranderingslimiet | Testrapport met spanning, stroom per geleider, aantal cycli, ΔR. |
| Contactweerstand | IEC 60512-2-1 millivoltmethode; eerste en na het leven | Verandering ten opzichte van de oorspronkelijke lijn, geen enkele “<20 mΩ”-lijn. |
| DCRU op beëindigde monsters | Binnen paar 3 %/0,20 Ω; paar-naar-paar 7%/0,20 Ω op uw kabel P/N | DSX (of gelijkwaardig) native bestand op 10 beëindigde monsters per lot. |
| Blad | 2-polig / 3-polig / dubbel; massief en/of gestrand; AWG en isolatie OD | Dwarsdoorsnedefoto van een krimp jouw kabel. |
| Huisvesting | UL 94-klasse, bedrijfstemperatuur, grendelretentie na cycli | Materiaalverklaring; geen claims over ‘90 W plastic’. |
| Koord regel | Verboden meters voor Type 4 (bijv. 28 AWG niet toegestaan op Klasse 7/8) | Geschreven in de taakspecificatie, niet overgelaten aan de installateur. |
Blijf gebruiken voor camera-side fit-, weer- en behuizingsoefeningen hoe u RJ45-stekkers kiest voor PoE IP-camera-installaties. Die pagina is de installatiebegeleider. Deze pagina is de huidige-en-warmte-metgezel. Ze moeten naar elkaar wijzen; ze mogen elkaar niet kopiëren.
8. Veldcontrolelijst
| # | Rekening | Accepteer wanneer |
|---|---|---|
| 1 | PSE-type versus PD-klasse | Type 4-poort voor klasse 7/8 PD's; geen “90 W”-sticker als enig bewijs |
| 2 | Stekkerblad versus geleider | 3-polig op gestrand, 2-polig of gespecificeerd dubbel op massief; uitsnede is het daarmee eens |
| 3 | Alle acht bladen op koper | Geen isolatie in het raam; doorvoerpunten vlak afgesneden |
| 4 | Jas in de krimphelling | Geen rotatie met de hand |
| 5 | DCRU op de voltooide link | Binnen paar ≤3% of 0,20 Ω; paar-tot-paar ≤7% of 0,20 Ω |
| 6 | Lusweerstand | Permanente link ≤21 Ω; komt overeen met lengte en dikte |
| 7 | Bundelgrootte bij Type 4-stroom | Gepland voor TSB-184-A; Een stijging van 15 °C wordt niet als optioneel beschouwd |
| 8 | Patchsnoer AWG | Geen 28 AWG op Type 4-trunks; 28 AWG-lengte ≤15 m, indien überhaupt gebruikt |
| 9 | Live ontkoppelregel | Poort uitgeschakeld vóór unmate op Type 3/4 |
| 10 | Test opnieuw warm als de locatie heet is | Slechtste marge nog steeds ≥2 dB met de bundel op bedrijfstemperatuur |
Veelgestelde vragen
Tik op een vraag om deze uit te vouwen.
Bestaat er zoiets als een “PoE++ RJ45-stekker”?
Niet als een IEEE-gecertificeerd onderdeel. 802.3bt beoordeelt het kanaal en de PSE/PD. Er kan worden aangetoond dat een stekker Type 4-stroom, DCRU-limieten op een genoemde kabel en IEC 60512-99-002-ontkoppeling overleeft. Als het enige bewijs de woorden “PoE++-compatibel” zijn, koopt u een label.
Maakt 50 µ" goud een stekker veilig voor 90 W?
Nee. De dikte van goud is een eigenschap van corrosie en cyclus. Type 4-stroom wordt gedragen door koperoppervlak, normaalkracht en een nikkelbarrière. Het ontkoppelen van schade onder belasting is een geometrieprobleem. Gebruik dikker goud op plaatsen waar het snoer vaak wordt losgekoppeld of in een corrosieve ruimte staat; gebruik het niet als een vermogen.
Waarom werkt een camera op een meetsnoer van 3 meter en faalt hij op een afstand van 90 meter?
Spanningsval en hitte. Type 4 laat bij volledige belasting 18,7 W in het kanaal achter. Op 3 m is dat verwaarloosbaar; op 90 m 24 AWG in een bundel is dit niet het geval. Bevestig de weerstand van de lus aan de hand van de lengte, vervolgens de bundelgrootte tegen TSB-184-A en vervolgens DCRU aan de twee uiteinden. In die volgorde.
Kan ik pass-through-pluggen gebruiken op PoE++?
Ja, als het raam op de buitendiameter van de isolatie past, passen de bladen bij massief of gestrand en zijn de uiteinden vlak afgesneden zodat ze niet kunnen kortsluiten of corroderen in de krik. Pass-through voegt geen huidige capaciteit toe en neemt het DCRU-risico niet weg. Een 23 AWG Cat6A-massief in een raamuitsnijding voor 24 AWG is nog steeds een misser, PoE of niet.
Moet ik DCRU op elke link of op een voorbeeld testen?
Bij type 4/klasse 7–8 banen, elke permanente link. De test duurt seconden op een DSX-klasse certificeerder en het is het enige veldnummer waarbij één mes ontbreekt. Bij type 1/2-cameraopdrachten is meestal een statistisch monster plus een koppeling die al marginaal lijkt wat betreft lusweerstand, voldoende.
Is afgeschermde kabel vereist voor PoE++?
Niet door IEEE. Afscherming is een keuze voor EMI en warmtespreiding. TSB-184-A-modellering maakt over het algemeen grotere bundels mogelijk op afgeschermde 23 AWG dan op UTP van dezelfde dikte, omdat het scherm warmte geleidt. Als je afgeschermde kabel gebruikt, moet de stekker het scherm voltooien – dat mechanisme staat in het begeleidende artikel over 10G afgeschermde links, niet hier.
Welke stroom moet een leverancier op een stekkertekening zetten?
Een onderdeel dat stroom heeft bij een aangegeven temperatuur, of een verwijzing naar IEC 60512-5 (derating van de huidige temperatuur), plus het ontkoppelingsschema onder belasting. “90 W” is geen stroomsterkte. 90 W bij 52 V is ongeveer 1,7 A voor het hele kanaal, verdeeld over vier paren. Op de tekening zou het aantal milliampère per contact moeten staan, en niet het aantal watt per poort.
Stuur de kabel P/N, geen wattage
We krimpen afgeschermde en UTP Cat6A/Cat8-stekkers tegen de kabel die u daadwerkelijk koopt: bladtype, isolatie-OD, mantel-OD en een DCRU-bestand op het beëindigde monster. Als u Type 4-patchkabels nodig heeft, zeg dat dan: de 28 AWG-behuizing is een ander venster.
Verwant: PoE IP-camerastekkerselectie · Vergulden 3 µ" / 15 µ" / 50 µ" · Stekker via draaddikte · Afgeschermde stekker en 10G-linkstoring
Bronnen en standaarden waarnaar wordt verwezen
- IEEE Std 802.3bt-2018 / Clausule 145 – Type 3 (60 W / 51 W) en Type 4 (90 W / 71,3 W), 4-paar voeding, 600 mA en 960 mA per paar, klasse 5-8, paarset-onbalans 3% van de paarset-stroom (145.2.10.12).
- IEEE Std 802.3af / 802.3at — Type 1 15,4/12,95 W bij 350 mA; Type 2 30/25,5 W bij 600 mA per paar.
- TIA TSB-184-A en TSB-184-A-1 – vermogensafgifte via gebalanceerd twisted pair; ~15 °C stijging in bundelcentrum; 26/28 AWG-snoeraddendum. TIA-568.1-D — reductie van de temperatuur van de geleider voor gebundelde PoE.
- ANSI/TIA-568.2-D / 568.2-E — DC-lus met permanente link ≤21 Ω; DCRU 3 %/0,20 Ω binnen paar, 7 %/0,20 Ω paar-tot-paar. IEEE-kanaallus vaak genoemd ≤25 Ω.
- IEC 60512-2-1 (contactweerstand, millivoltmethode); IEC 60512-5 (derating van huidige temperatuur); IEC 60512-99-001 / 99-002 (ontkoppeling onder elektrische belasting). 99-002 uitg. 2.1 (2025-04) wordt geciteerd in de vakpers bij 55 V DC, 2 000 mA per geleider, 100 cycli, 20 mΩ ΔR — bevestig de editie in uw exemplaar vóór een aanbesteding.
- TIA-snoerregels voor 28 AWG: maximaal 15 m in het kanaal; invoegverliesvermindering volgens bijlage G.
De cijfers op deze pagina zijn standaardlimieten en secundaire gepubliceerde modellen, geen thermokoppelresultaten uit onze lijn. Aantallen bundelgrootte (~31 / ~40) zijn cijfers van de orde van grootte van op TSB-184-A gebaseerde modellering in de vakpers; gebruik de tabellen van het bulletin in een contract. Voor een genoemde plug op een genoemde kabel sturen we DCRU-bestanden en een krimpdoorsnede. We zullen geen wattage verzinnen voor een 8P8C body.

WeChat ID: